עיצוב ספרים


 

לקבלת פרטים נוספים התקשרו:

050-733-22-91

עוד קצת על עיצוב ספרים

לעיצוב ספר יש השפעה בלתי מבוטלת. לא אחת, העין נמשכת אל ספר רק בשל העטיפה המעניינת והמגרה שלו. עיצוב ספרים מגביר את הסיכוי שלהם להימכר ובעיקר- להיקרא. לפעמים, השם המקורי מושך, לפעמים העיצוב – השילוב של הצבע, הגרפיקה והכיתוב.

עיצוב אפרורי, מרושל ובלתי איכותי עלול להניא קוראים פוטנציאליים מקריאת ספר, אשר תוכנו עשוי להגלות להם מושך ומרתק, עד כדי חוסר יכולת להניח את הספר מהיד. אם כתבתם ספר ואתם מתכננים להוציא אותו לאור, חשוב שתדעו כי זכותכם להיות מעורבים בתהליך עיצובו. סטודיו לעיצוב גרפי יכול להציע לכם מגוון חלופות ואפשרויות לעיצובים. כדאי להתייעץ עם מומחים לנושא, מאחר שנכון לעצב ספר, כמו כל מוצר אחר, בתפיסה של מיתוג עסקי מקצועי, מאחר שסביר להניח כי גם מי שלא מבקש להוציא לאור ספר למטרה מסחרית, ודאי ישמח להיווכח כי הספר שלו מעורר עניין ונמכר היטב בחנויות הספרים.

עיצוב מרשים – חשיבותה של מראית עין

עיצוב מוקפד ומלוטש מראה על רצינות, על שימת לב לפרטים, על אסתטיקה. עיצוב קטלוג איכותי,כמו גם עיצובם של כרטיסי ביקור, פולדרים, ברושורים, כרזות ועוד מגביר את העניין בתוכן שלהם. עיצוב ספרים הוא חלק בלתי נפרד וחשוב ביותר בתהליך הפקתם. המפגש הראשון של אדם עם הספר הוא באמצעות המבט שלו על עטיפתו. העטיפה המרשימה מעוררת רצון להתוודע גם אל מה שבתוכה. העיצוב אינו מתמצה רק באיכות כריכת הספר וביופיה; יש חשיבות רבה לסוג הנייר, לסוג ולגודל האות, לעימוד. ספר שהאותיות בו קטנות והשורות צפופות יהיה קשה לקריאה. לכן כאשר מדברים על עיצוב מדברים על מכלול. בשל חשיבותה של מראית העין נכון וראוי להשקיע מאמץ בעיצוב העטיפה אבל לא פחות חשוב להשקיע במכלול המרכיבים.

הפנים הרבות של עיצוב ספרים

ספרים רבים יוצאים לאור בישראל,  התחרות על המדף קשה ו… צפופה. כאשר אנשים נכנסים לחנות ספרים כדי לסרוק, לרפרף, לדפדף- באופן טבעי העיניים נמשכות אל העטיפות המרשימות, המעניינות, המקוריות, לאו בהכרח דווקא הצבעוניות ביותר. לפעמים יש משהו עלום וחידתי בעטיפה. לפעמים משהו מסקרן ומסתורי.

על מנת למקסם את פוטנציאל העיצוב של ספרים כדאי ומומלץ לפנות אל אנשי המקצוע העוסקים בעיצוב מוצרי דפוס בכלל ובעיצוב ספרים בפרט. ניסיון רב שנים, אהבת ספרים ואנשים, היכולת לזהות את סוג העיצוב את האווירה שלו ולהתאימה לתוכן הספר ולסגנונו – כל אלה עשויים לעמוד לשירות מי מכם שרוצים להוציא לאור ספר.

כבר במבט ראשון ניתן להיווכח כי בכל חנות ספרים מוצעים ומוצגים אין- ספור ספרים מעוצבים בצורות ובאופנים שונים, מה שמעיד באופן מוחשי, ויזואלי, על שפע האפשרויות הגלומות בתחום עיצוב ספרים.

עיצוב ספר הוא אחד התחומים המאפשרים להביא לידי ביטוי מיטבי, מרשים ומרהיב, של שילוב יצירתיות ומקצועיות. אתם מוזמנים להיווכח ולהתחיל את תהליך עיצוב הספר החדש שלכם.